Strona Główna · About Haygrove · Contact Us · Worldwide · Warunki sprzedaży
Call us now: (62) 78 196 02

About Haygrove

Our company. Our history. Our philosophy.

O Haygrove

Jesteśmy producentem truskawek, malin i wiśni w pobliżu Ledbury w hrabstwie Herefordshire, w Wielkiej Brytanii, swoje owoce uprawiamy zarówno w sposób ekologiczny jak i tradycyjny. Zaopatrujemy supermarkety europejskie i w Wielkiej Brytanii, takie jak M & S, Waitrose i JS Sainsbury w szeroką gamę owoców. Działalność rozpoczął Angus Davison w 1988 roku jako część projektu uniwersyteckiego. Projekt opierał się na uprawie truskawek na 2-ha wydzierżawionej ziemi w pobliżu domu rodzinnego Angusa.

W połowie 1990 roku zirytowany ilością zniszczonych owoców przez deszcz, mróz, ptaki, i w wyniku wszystkich innych wspaniałych rzeczy, które brytyjski klimat sprowadza na rolników, zaczęliśmy projektować gamę tuneli przemysłowych i szklarni dla naszych upraw. Tunele Haygrove narodziły się w 1996 r. i po rozwoju technologii w naszym gospodarstwie przydomowym w Wielkiej Brytanii, następnie zaczęliśmy w 2001 roku eksport do plantatorów w innych krajach. Obecnie firma współpracuje z zespołem inżynierów projektantów, którzy opracowali omawiane systemy nie tylko dla północno - europejskiego klimatu, ale także dla wielu innych stref klimatycznych od Kenii do Patagonii. Naszą pasją jest praca na zasadzie od plantatora do plantatora, nie tylko sprzedaży technologii, ale praca z plantatorami dla zapewnienia, że zoptymalizują zyski stosując system tuneli Haygrove.

Nasza działalność w zakresie projektowania mobilnych kurników rozpoczęła się w 2007 roku – zaobserwowaliśmy wówczas że jest to sposobność na wykorzystanie naszych doświadczeń w zakresie produkcji tuneli (konstrukcje stalowe, przenośne i szybkie w montażu) na rynku hodowli zwierząt. Następnie staliśmy się pasjonatami hodowli żywego inwentarza w dobrych warunkach i stanowi to radosną część naszej działalności.

Ponadto jesteśmy w trakcie budowy naszej oferty specjalistycznego podłoża uprawowego i specjalistycznych maszyn do wsparcia naszej rosnącej sieci klientów tuneli Haygrove. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowymi produktami, zapraszamy też szczególnie do złożenia nam wizyty.

Podporą naszej działalności jest Haygrove Development. Staramy się jak najlepiej wykorzystać nasze doświadczenie ogrodnicze i technologie, aby pomóc tym mającym mniej szczęścia niż my sami - mamy też nadzieję, że przy okazji zachęcimy inne małe i średnie przedsiębiorstwa do zaangażowania się . Jesteśmy pewni, że problemy Afryki powinny być rozwiązywane nie tylko poprzez organizacje pozarządowe, ale należy do tego wciągnąć struktury biznesowe. Jest o wiele bardziej satysfakcjonujące niż samo zarabianie pieniędzy.