Strona Główna · About Haygrove · Contact Us · Worldwide · Warunki sprzedaży
Call us now: (62) 78 196 02

Uprawa w systemie Haygrove

Organic growing and life on our farms
benefits of Haygrove Polytunnels
Farma Haygrove została założona 23 lata temu przez Angusa Davisona jako część projektu uczelnianego związanego z poszukiwaniem nowych systemów upraw truskawek.

Farmy Haygrove

fresh strawberries

Farma Haygrove została założona 23 lata temu przez Angusa Davisona, jako część projektu uczelnianego dotyczącego znalezienia nowych systemów upraw truskawek. Nasze gospodarstwo i główna siedziba znajdują się na obrzeżach starego miasteczka targowego Ledbury w przepięknym hrabstwie Herefordshire w Wielkiej Brytanii. Gospodarstwo to znajduje się w doskonałej lokalizacji – osłonięta skierowana na południe dolina, która tworzy unikalny mikroklimat, nadaje się do produkcji wiśni i owoców jagodowych. Uprawiamy tradycyjne i ekologiczne owoce, do których możemy zaliczyć truskawki, maliny, wiśnie, borówki i jeżyny w tunelach foliowych, które są dostarczane do wiodących handlowców detalicznych w Wielkiej Brytanii i Europie.

W sezonie farma Haygrove zatrudnia do 700 pracowników sezonowych i 70 pełnoetatowych, do prowadzenia farmy i zbioru około 2000 ton owoców. Rodzima farma Haygrove jest epicentrum badań i rozwoju dla przedsiębiorstw, w którym stale dążymy do poprawy jakości, standardów i odmian owoców dla naszych klientów i rynku.

fresh strawberries

W 2001 roku firma Haygrove zaczęła uprawę (wraz z byłym pracownikiem i przyjacielem Seanem Tagerem) malin w Południowej Afryce, w celu transferu umiejętności, znajomości rynku oraz realizacji pragnienia, by zaoferować coś Afryce. W tym samym roku Hemel-en-Aarde zostało wybrane ze względu na wyjątkowe dobre warunki uprawy i przydatność do globalnej konkurencyjności w zakresie uprawy malin. W 2002 roku obsadzono 1 ha i w 2004 roku rozpoczął się eksport. Dzisiaj, farma Heaven Haygrove zajmuje 118 hektarów upraw owoców jagodowych i produkuje ponad 1000 ton owoców rocznie w 3 miejscach, 2 w Hemel-en-Aarde i 1 w George.